Виробник паркету дає інтерв'ю тижневику «Статус»
Яку підлогову продукцію випускає «Ківерцівський ДОК»?
На сьогодні Ківерцівський ДОК виготовляє штучний паркет з дуба, ясена, черешні, бука, грабу, клена та берези; художній щитовий паркет (на сьогодні нараховується близько 300 різних рисунків), масивну соснову дошку для підлоги, плінтуси різних розмірів та конфігурацій.
Ознайомитися з асортиментом продукції та цінами можна на сайті Ківерцівського ДОКу http://kivdok.com/ або надіслати листа на електронну адресу .
Як розвивається підприємство, чи збільшились обсяги і асортимент продукції в порівнянні з попередніми роками?
У звязку з ростом попиту на продукцію, виробництво збільшилося на 30%. Варто зауважити, що попит зростає не лише на українському ринку — збільшилась кількість замовлень
Як Ви оцінюєте ринок паркету в місті Луцьку та Україні, який відсоток продукції «Ківерцівського ДОКу» на ринку?
Ринок є доволі насиченим: існує багато як дрібних виробників паркету, котрі виготовляють до 100 м.кв. в місяць так і більш потужних, проте, на нашу думку, Ківерцівський ДОК охоплює ринок паркету в обсязі до 75% по волинській області.
Яку частину у загальних продажах займає паркет порівняно з іншими підлоговими покриттями (лінолеум, ламінат, ковролін, плитка)?
Лінолеум, ламінат, ковролін це дешеві матеріали порівняно з підлогою з натурального дерева: паркет, паркетна дошка, художній паркет і т.д. Тому дозволити собі використання натуральних якісних матеріалів може не кожен та і не завжди його використання є доречним: на кухні, в ванній кімнаті, в коридорі.
Крім того, придбати паркет це лише півділа. Важливо якісно підготуватися до вкладання паркету: залити стяжку, яка не буде містити тріщин, пустот, напливів та не повинна відшаровуватися від основи, придбати необхідну кількість вологостійкої фанери товщиною не менше 10 мм для ізоляції паркету від проникнення вологи. Підібрати паркетний клей, грунтовку, необхідний лак, відповідно до майбутніх навантажень. Також важливо знайти кваліфіковану бригаду майстрів, котрі якісно виконають паркетні роботи.
Таким чином вартість 1 кв. метра паркету, вкладеного та пролакованого, для кінцевого споживача зростає, і, залежно від якості обраних матеріалів та кваліфікації майстрів, може збільшуватися в 23 рази.
Проте, люди забезпечені, та такі, що будують будинок чи ремонтують квартиру не на один рік, обирають натуральні матеріали для облаштування підлоги. Хвиля популярності ламінату поступово згасає, хоча не можна заперечувати ламінат купують та вкладають через те, що він дешевий.
Найбільшою популярністю на нашому підприємстві користується: штучний паркет (близько 70%), соснова дошка 20%, та художній щитовий паркет 10% від загального обсягу продажу.
Хто, крім вашого підприємства, виробляє паркет в Україні?
Виробників паркету в Україні більше ніж достатньо. Серед них є як державні так і приватні підприємства, як українські так і підприємства з спільною власністю та закордонним капіталом.
Чи є у нас в продажу паркет іноземного виробництва? Який саме? Який відсоток, на Вашу думку, загальних продажів на ринку він займає?
В Україні можна зустріти паркет з різних екзотичних порід, виробниками якого є закордонні підприємства, частіше за все європейські. Проте, оцінити його кількість доволі складно. Варто зауважити, що ціна імпортного паркету значно перевищує вартість вітчизняного.
Чи зростає зараз попит на підлогові вироби з натуральної сировини (дерева)?
Так, без сумнівів. Сьогодні немає людини, котра не думала б про власне здоровя і не хотіла б оточити себе якісними та довговічними речами.
Чи планує Ківерцівський ДОК розширити свою продукцію, випускати паркетну дошку, художній і геометричний паркет?
В перспективі плануємо розпочати виробництво паркетної дошки, проте це поки що лише плани.
Чи може, на Вашу думку, найближчим часом з’явитися новий виробник паркету в Україні? Чому?
Потужний, конкурентноздатний гравець на ринку? Звичайно може, проте, це буде не просто.
Які особливості «просування» вашої продукції на ринку?
Ми виробляємо продукцію, яка покликана задовольнити потреби споживача — це основне. А далі це вже справа техніки: спеціалізовані видання, реклама на радіо і звичайно
Яка схема реалізації є оптимальнішою напряму від виробника чи через
Ми працюємо переважно по схемі B2B із закордонними підприємствами, хоча і не нехтуємо звичайними покупцями, котрі завітають до нас на завод чи звернуться по електронній пошті або телефону.
Чи існує конкуренція на ринку паркету? Наскільки вона серйозна? Чому?
Конкуренція існує як і
Кореспондент тижневика «Статус»: Володимир Маліневський <>.
Генеральний директор «Ківерцівського ДОКу»: Володимир Москалюк <>.
Дата бесіди: 09 серпня 2006 року.